Yaşam Koçluğu

Yaşam koçu, akıl ve ruh sağlığı yerinde olan bireylerin hayatında nasıl daha başarılı olabileceğiyle ilgilenen, hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla verilen profesyonel bir kişisel gelişim hizmetidir. Tedavi edici değil geliştiricidir.

Kendi Yaşamının Kontrolünü Eline Almanın Tam Zamanı!

Yaşam hedeflerini tanımlayamıyor ya da hedefine nasıl ulaşacağını bilmiyor musun?

İhtiyacın Olan Strateji, İnanç, Cesaret, Motivasyon Ve Desteğe Sahip Olmanın Tam Zamanı!

Yaşamın için önemli kararlar almada kendini yetersiz mi görüyorsun?

Kendine Güvenmenin, Potansiyelini Fark Etmenin Tam Zamanı!

Değişime ve gelişime istekliysen;

Hayallerini Gerçekleştirmenin Tam Zamanı!

Yaşam Koçu ile yapacağınız çalışma, kararsız kaldığınız ya da sıkıştığınızı sandığınız noktadan sizi çıkarmayı amaçlar. Bunu yaparken, size yeni bakış açıları kazandırmakla birlikte gelişiminiz için farklı teknikler kullanır. Böylece hiç farkında olmadığınız ya da bugüne kadar kullanmadığınız güçlerinizi açığa çıkararak hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz.

Neden ve niye sorularını sormaz, geçmişe bakmaz. Şu an bulunduğunuz noktadan varmak istediğiniz noktaya nasıl ulaşabileceğinize yoğunlaşır.Yaşam Koçluğunda, koçun doğruları değil sizin doğrularınız hayata geçirilir. Görüşmelerde, sizin öncelikleriniz dikkate alınarak birlikte ortak bir strateji geliştiririlir.Yapılan çalışmalar, yeni ve farklı açılardan bakmanızı, daha önce farkına varmadığınız çözümleri görmenizi sağlar.

Yaşam koçu bir rehberdir. Hedefe varış ancak koçla birlikte yürümeniz, kararlaştırılan haftalık uygulamaları yerine getirmenizle mümkün olur.

Başkalarının tasarladığı ya da başkaları tarafından uygun görülen bir hayatı yaşadığını mı hissediyorsun?